gazetka Tesco

Tesco
gazetka Tesco
Tesco

 

Tłusty Czwartek!

 

Już niebawem słodka rozpusta, będziemy mogli sobie pofolgować i być rozgrzeszeni. Któż nie lubi  pączków, faworków czy innych słodkości.

 

Tłusty czwartek to wyjątkowy dzień, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tego dnia możemy bez wyrzutów sumienia objadać się słodkościami pod postacią faworków i pączków. Kiedy dokładnie wypada tłusty czwartek?

 

Tłusty czwartek jest świętem ruchomym, uzależnionym od daty Wielkanocy. Najsłodsze święto w roku obchodzimy w ostatni czwartek przed rozpoczęciem wielkiego postu, na 52 dni przed Wielkanocą. Święto pączków i innych słodkości wypada w okresie od 29 stycznia do 3 marca.

 

Tłusty czwartek 2021 - kiedy wypada?

 

Historia tłustego czwartku sięga czasów przedchrześcijańskich. W tym dniu świętowano odejście zimy i nadejście wiosny, kiedy natura budziła się do życia. Tradycja nakazywała wówczas spożywanie tłustych potraw, w szczególności mięsa, które było popijane słodkim winem. Niegdyś przysmakiem były również pączków przygotowywane z ciasta chlebowego. Nadziewano je jednak nie marmoladą i konfiturą, tylko słoniną.

 

Tłusty czwartek w 2021 r. będziemy obchodzić 11 lutego. Dlatego już teraz sprawdźcie gazetkę promocyjną Tesco. Znajdziecie tam cudnie wyglądające pączuszki w dobrej cenie. Parę sezonów temu robiono we Wrocławiu ankietę anonimową i pączki z Tesco zajęły pierwsze miejsce pod względem smaku. Tol najlepsza rekomendacja do ich zakupu.

 

Polecam całą gazetkę promocyjną Tesco dostępną w aplikacji Tropiciela Okazji i życzę udanych ostatnich dni Karnawału.

 

 

 

 


Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty powiązane, podmioty współpracujące oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą wyświetlać reklamy jak najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami lub kliknij przycisk „Przejdź do strony”.
Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.